KONCERT

Alternatywny muzyczny piątek

16.09.2022 / 21.00

21.00 / Miro Kępiński
22.30 / Pantha du Prince

Fabryka Sztuki
Tymienieckiego 3  


Drugi festiwalowy weekend tradycyjnie już rozpocznie się od nowych brzmień i muzycznych poszukiwań. 

UWAGA! Z powodu choroby artystki koncert Yumi Ito nie odbędzie się. W jej miejsce wystąpi Miro Kępiński.

 

MIRO KĘPIŃSKI

Producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Jego najnowszy film FURIOZA w reżyserii Cypriana T. Olenckiego stał się jednym z globalnych hitów NETFLIXa, osiągając sam szczyt - pozycję nr 1 jako najchętniej oglądany film nieanglojęzyczny; w 80 krajach TOP10, uplasował się na drugim miejscu najchętniej oglądanych polskich filmów 2021 roku z widownią przekraczającą ponad 500 000 widzów w kinach.

W 2021 roku Miro jako jeden z 40 kompozytorów z całego świata został wybrany do programu SPOT THE COMPOSER na Festiwalu Filmowym w Cannes. Za muzykę do 'In This Gray Place' zdobył szereg nagród oraz wyróżnień, m.in. nominację do nagrody FRYDERYK, Hollywood Music in Media Awards oraz nagrodę Adam'a Bratcher'a na Festiwalu Polskich Filmów w Los Angeles. Z kolei film dokumentalny 'The Wounds We Cannot See' przyniósł mu laury w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards; Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards).

Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, ale też Męskie Granie czy OFF CAMERA.

Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia.  

 

PANTHA DU PRINCE 

Jego styl ewoluował od muzyki house i minimal techno do czegoś, co sam określa jako „sonic house”. Dzięki integralnemu podejściu łączy różne obszary ekspresji artystycznej: muzykę popularną, performance i sztuki piękne. Niemiecki muzyk, kompozytor i artysta konceptualny podczas FŁ4K zaprezentuje utwory z najnowszego albumu „Garden Gaia”.

Występujący także pod pseudonimami Panthel i Glühen 4 Hendrik Weber jako Pantha du Prince debiutował w 2002 roku 12-calowym albumem „Nowhere”; w 2004 roku ukazał się jego pierwszy album studyjny „Diamond Gaze”. Krytycy w swoich recenzjach przywoływali brytyjski shoegaze lat 80. – Slowdive, Moose, Ride czy My Bloody Valentine, a także detroit i minimal techno w stylu Carla Craiga czy Chain Reaction. Z pozytywnym przyjęciem spotkał się także drugi studyjny album „This Bliss” (2007). Trzeci, „Black Noise” (2010), otrzymał w 2011 roku nagrodę krytyków na gali Echo Awards. Póxniej wydał jeszcze „Elements of Light” (2013) i „The Triad” (2016).

Nowy album, podobnie jak wcześniejsza płyta „Conference of Trees” (2020), jest artystyczną eksploracją natury. Wykorzystując muzykę, artysta eksploruje wizję Ziemi jako doskonale funkcjonującego ogrodu, w którym wszystkie żywe istoty żyją w harmonii i mogą stać się jednością.

Refleksja nad naturą jako obiektem tęsknoty, alternatywą dla nużącego postępu i komercjalizacji, a także przedmiotem troski, od dawna stanowi wiodący motyw muzyki Pantha du Prince'a i część jego muzycznych poszukiwań.

https://www.facebook.com/panthaduprince
https://open.spotify.com/artist/7Go2Fj2YWEQkYBqTVQArYi?si=MC1cqgEtRIe2rnFqOV7ERA 
 

Koncert jest organizowany we współpracy z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.


Logo-FWPNORGANIZATORZY

fl
CD_logo-1

GŁÓWNI PARTNERZY

Lodz_kreuje

Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi

MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

NIMiT_logo

PATRONATY HONOROWE

pntitled-1
WL_logo
grzegUntitled-1
Logo-DB-PL_BW

PARTNERZY

Veolia_logo
manuUntitled-1
fundUntitled-1
Taube-Philantropies_logo
TN_logo
aUntitled-1
ochUntitled-1
TFG_logo
fab-Untitled-1
Luteranie_logo_poziom
TME_Polowka
F_W_1
Logo_ASP

PATRONATY MEDIALNE 

wpUntitled-1
kulUntitled-1
eteatr-nowe-logo-jpg
kalUntitled-1
lodz_kreatywnie_pakiet_logo-09

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2019 r. o grach hazardowych.

 

View