StadtFL4KProfile-copy-2

OPROWADZANIE KURATORSKIE 

Wystawa "Elementarz Empatii"

17.09.2022 / 15.00

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana
Wojska Polskiego 83

Kim była Alina? I czy zwykła kobieta może zostać superbohaterką? Wspólnie przyjrzymy niezwykłej łodziance: Alinie Margolis-Edelman. Wykorzystamy jej historię jako punkt wyjścia do działań twórczych, inspirujących do rozwijania empatycznych postaw.

Oprowadzanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 5-10 lat wraz z opiekunami w grupie do 20 osób.

Prowadzące: Anna Mrozińska-Szmajda, Kamila Majchrzycka-Szymańska i Aleksandra Shaya

Zapisy: empatia@4kultury.pl

 

„Elementarz empatii” to program artystyczno-edukacyjny przygotowany przez Centrum Dialogu w ramach obchodów Roku Aliny Margolis-Edelman. Od czerwca do grudnia na dzieci (w wieku 5-10 lat) i bliskich im dorosłych czekają bezpłatne wydarzenia: różnorodne warsztaty, spotkania i spektakle interaktywne. Punktem kulminacyjnym programu będzie otwarcie wystawy „Elementarz empatii” 15 października 2022 roku. Program powstał z inspiracji życiorysem Aliny Margolis-Edelman. Wszystkie zaplanowane działania są zaproszeniem do wspólnej zabawy, refleksji i dialogu wokół tematu empatii.

Szczegółowe informacje: Rok Aliny Margolis-Edelman

Wydarzenie organizowane jest w ramach zadania "Elementarz empatii" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

 

 

ORGANIZATORZY

fl
CD_logo-1

GŁÓWNI PARTNERZY

Lodz_kreuje

Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi

MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

NIMiT_logo

PATRONATY HONOROWE

pntitled-1
WL_logo
grzegUntitled-1
Logo-DB-PL_BW

PARTNERZY

Veolia_logo
manuUntitled-1
fundUntitled-1
Taube-Philantropies_logo
TN_logo
aUntitled-1
ochUntitled-1
TFG_logo
fab-Untitled-1
Luteranie_logo_poziom
TME_Polowka
F_W_1
Logo_ASP

PATRONATY MEDIALNE 

wpUntitled-1
kulUntitled-1
eteatr-nowe-logo-jpg
kalUntitled-1
lodz_kreatywnie_pakiet_logo-09

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2019 r. o grach hazardowych.

 

View