Arrow-black

KONCERT OTWARCIA

10 WRZEŚNIA, GODZ. 19.00
RADIO ŁÓDŹ, NARUTOWICZA 130

KoncertOtwarciaFL4K2021Event_BezPartnerow

Trzy muzyczne spotkania na inaugurację Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2021: zaskakujący solowy debiut Patryka Pietrzaka, rockowe „Muchy” i elektryzujący duet Smolik // Kev Fox przywołują najlepsze festiwalowe tradycje: wielość stylów, poetyk i kultur w najlepszym wydaniu. Gościnnie wystąpią BOKKA i John Porter. 
Na wydarzenia obowiązuje wspólny bilet. BILETY: KLIKNIJ TUTAJ

GODZ. 19.00

PATRYK
PIETRZAK

Untitled-1

W muzyczną drogę Patryk Pietrzak wyruszył z zespołem Ted Nemeth; demówki, pierwsze koncerty, docieranie do publiczności, zjednywanie sympatii wydawców. Wspólnie nagrali albumy "Ostatni Krzyk Mody" i "Cntrl C". Ich muzyka, będąca wypadkową post punkowych inspiracji Cool Kids Of Death, garażowego rocka, zapadających w pamięć melodii i świetnie napisanych, niebanalnych tekstów, szybko spotkała się z dużym uznaniem słuchaczy i krytyków. Teraz nadszedł czas na solowy debiut.

Debiut zaskakujący. Album, nagrany częściowo w czasie lockdownu i szalejącej pandemii, przyniósł muzykę bardzo osobistą, skupioną na emocjach i myślach, wypełniających głowę wrażliwego człowieka w trudnych czasach. Rozpiętość gatunkowa robi wrażenie; na płycie znalazł się zarówno ambitny, alternatywny pop, dynamiczna muzyka rockowa jak i liryczne, poetyckie ballady. Patryk Pietrzak nawiązuje dialog z słuchaczem, równocześnie sprzedając wszystko, co mu w duszy gra.

W kompozycjach „Las Rąk”, „Maryś”, „Na czarno”, „Wieloryby” czy „:Requiem” słyszymy muzyka młodego, ale dojrzałego, trafiającego w sedno i chwytającego za serce.

www.facebook.com/patrykpietrzakofficial
www.instagram.com/pietrzak_patryk/

GODZ. 20.00

MUCHY

muchy

TRANSMISJA – RADIO ŁÓDŹ 

Muchy zadebiutowały w 2007 roku albumem „Terroromans”, szturmem zdobywając nie tylko uwagę branży muzycznej i słuchaczy w całym kraju, ale także liczne nominacje i nagrody. Bezprecedensowa w tamtym czasie w polskich warunkach promocja grupy w mediach społecznościowych przyniosła jej szeroki rozgłos.

Świetnie oceniana i szeroko komentowana muzyka zespołu pozwoliła mu zagrać do dziś około siedmiuset koncertów i wydać kolejnych pięć albumów, w tym trzy płyty studyjne, album ze ścieżką dźwiękową do filmu i specjalny album koncertowy z Jarocina. Obecnie Muchy pozostają jedną najważniejszych formacji w polskiej muzyce gitarowej XXI wieku, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków tysiąclecia. Szczególnie w kontekście zakończenia działalności przez Hey, Comę, Lao Che i wielu innych, Muchy wyrastają na reprezentantów „ginącego” gatunku, a Michał Wiraszko pozostaje jednym z czołowych autorów tekstów, piszącym m.in. dla Lady Pank, Ewy Farnej, Rosalie czy Krzysztofa Zalewskiego. Ten ostatni był zresztą muzykiem zespołu w latach 2011-2014. W 2018 roku Muchy przebojem wróciły do grania w oryginalnym składzie, z nowymi utworami i reedycją debiutu; zespół odwiedził najważniejsze polskie festiwale z Open’erem i Offem na czele, a także zagrał trasę klubową w całej Polsce. Udany powrót sprawił, że muzycy przystąpili do pracy nad nowym albumem. Pandemia przesunęła plany wydawnicze o ponad rok, ale powoli – jak cała branża muzyczna – także Muchy wracają do żywych. Nowy album ukazał się 16 lipca 2021 nakładem wytwórni Kayax. Na płycie słyszymy 11 premierowych utworów i znakomitych gości: Kasię Nosowską, Monikę Borzym i Belę Komoszyńską, a także Jana Borysewicza, Pawła Krawczyka, Zbigniewa Krzywańskiego i Michała Kmieciaka.
Muchy w 2021 roku to:
Michał Wiraszko – śpiew, gitara;
Piotr Maciejewski – bas, klawisze, śpiew; Szymon Waliszewski – perkusja oraz Stefan Czerwiński – gitara, bas.

www.facebook.com/Muchyband
www.instagram.com/muchyband/

GODZ. 21.30

SMOLIK //
KEV FOX

SMOLIK-KEV-FOX_small-PROMO-2015

Debiutancki album SMOLIK // KEV FOX był jednym z najlepiej ocenianych albumów 2015 roku, za który artyści odebrali Fryderyka w kategorii Elektronika i alternatywa. Od czerwca 2017 roku ma status platynowej płyty.

W wersji koncertowej misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie SMOLIKA i niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal KEVA nabierają całkowicie nowej energii.

W 2018 ukazała się „QUEEN OF HEARTS”, czyli EPka nagrana w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Jej premiera koncertowa miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie.

Duet stale koncertuje; w ostatnim czasie pojawił się na większości liczących się festiwali, takich jak Tauron Nowa Muzyka, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal itp. Obecnie artyści pracują w studio nad kolejnym albumem. Ich najnowszy utwór to „Move Honey”, do którego videoklip został nagrodzony podczas VII edycji Papaya Young Directors

www.facebook.com/SmolikKevFox
Oglądaj tutaj: https://bit.ly/2Wu1UQp 

View