KONCERTY / WARSZTATY / ZABAWY DLA DZIECI

Piknik dla Bliskich 

14.00-19.00 / warsztaty i zabawy
15.00 / APSIK / koncert familijny
16.30 / John Porter / koncert
18.00 / Piękno. Tribute to Breakout – Rita Pax / koncert

11.09.2022
Park Ocalałych i Centrum Dialogu

WSTĘP WOLNY

Dla dzieci, rodziców, dziadków i pradziadków; łodzian całkiem nowych i takich od pokoleń; dla mieszkańców i przyjezdnych – zabawy, warsztaty, muzyczny spektakl i koncerty w gościnnych przestrzeniach Parku Ocalałych i Centrum Dialogu.  

WARSZTATY CYRKOWE, NAUKOWE I MUZYCZNE ORAZ RÓŻNE PYSZNOŚCI

  • warsztaty z Teatrem Pinokio: z czego składa się muzyka? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest prostsza, niż nam się wydaje. W trakcie warsztatów poznacie i usłyszycie każdy z jej elementów; zagracie na nietypowych instrumentach (które stworzycie) i nauczycie się utworu, który samodzielnie wykonacie jako Orkiestra Teatru Pinokio.
  • pokazy Centrum Nauki Kopernik: Umysł Przyłapany, Muzyka i Morskie Opowieści
  • warsztaty cyrkowe: szczudła, żonglerka i wielkie bańki mydlane
  • lody, balony i wata cukrowa :)

APSIK! – FAMILIJNY KONCERT Z TEKSTAMI JANA BRZECHWY

O tym, jak tańcowała Igła z Nitką, o miłości Hipopotama do Żaby, ale też Żurawia i Czapli. O tym, co najlepsze jest na Katar i czym chwaliła się Samochwała. W końcu o tym, dokąd podróżowali Babulej z Babulejką, o co pytał Staś Pytalski, o czym rozmawiały warzywa w dzień targowy i co robił Leń przez cały dzień...

Na te i wiele innych pytań wspólnie znajdziemy odpowiedzi. Zapraszamy na familijny koncert inspirowany wierszami Jana Brzechwy. Nieważny jest wiek, nieważny siwy włos na skroni – wystarczy wyobraźnia, by razem z artystami Fundacji Mikro Teatr wyruszyć w podróż do krainy dźwięków i fantazji.

Bohaterowie wierszy Jana Brzechwy pojawią się w zupełnie nowej, muzycznej odsłonie – w formie wokalnych zabaw z użyciem przeróżnych instrumentów. Będzie rockowo, ludowo i melancholijnie. Uroczy charakter bajkowego koncertu trafi do serc dzieci, rodziców i dziadków.

Fundacja Mikro Teatr

teksty: Jan Brzechwa

opieka reżyserska: Roksana Miner

kompozytor: Wiktor Stokowski

pianino: Wiktor Stokowski

perkusja: Bartosz Nazaruk

premiera: 18 lipca 2020 roku

czas trwania: 60 minut

 

 

JOHN PORTER (zmiana artysty)

John Porter jest walijskim muzykiem i kompozytorem. W 1977 r. wraz z Korą i Markiem Jackowskimi stworzył trio o nazwie Maanam Elektryczny, który później został przemianowany na Maanam. Po około dwóch latach John opuścił zespół Kory i wraz poznanymi wrocławskimi muzykami założył własny o nazwie John Porter Band. W latach 80-tych rozpoczął karierę solową. Swoją pierwszą płytę zatytułowaną China Disco wydał w 1982 r., rok później ukazała się akustyczna płyta Magic Moments, a w kolejnych latach muzyk wydał jeszcze pięć płyt. Artysta nawiązywał współpracę z wieloma znanymi polskimi muzykami, między innymi z Wojciechem Morawskim, Krzysztofem Zawadką. Największy sukces komercyjny odniósł w duecie z Anitą Lipnicką. W 2005 r. John Porter został uhonorowany medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.


PIĘKNO. TRIBUTE TO BREAKOUT – RITA PAX 

W 2019 roku festiwal Męskie Granie, z okazji swojego 10. jubileuszu, zaprosił uznanych artystów do stworzenia koncertów poświęconych kultowym polskim piosenkom. Paulinie Przybysz przyszło zmierzyć się z utworami grupy Breakout. Naturalnym wyborem było przygotowanie tego materiału z grupą Rita Pax, z którą Paulina wydała dotąd dwie świetnie przyjęte płyty: „Rita Pax” i „OId Transport Wonders”.

Wydarzenie zbiegło się w czasie z 50. rocznicą wydania pierwszej płyty zespołu Breakout, a powstałe covery i aranżacje stały się zespołowi na tyle bliskie, że postanowił je zarejestrować i tak powstała płyta „Piękno. Tribute to Breakout”, której premiera miała miejsce w maju 2022 roku.

W skład zespołu, stworzonego przez Paulinę Przybysz w 2012 roku, wchodzą – obok założycielki – inni czołowi muzycy polskiej sceny alternatywnej: Kasia Piszek (instrumenty klawiszowe), Piotr Zalewski (gitara basowa), Paweł Zalewski (gitary) i Jerzym Markuszewski (perkusja). Projekt powstał z inspiracji rockiem lat 60., psychodelią i soulem, unowocześnionymi i przefiltrowanymi przez wrażliwość muzyków.

Paulina Przybysz – poza Ritą Pax – znana z jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela czy Archeo. Rocznik '85, pamięta dobrze lata dziewięćdziesiąte i szanuje historię muzyki, chętnie nurkując z tym bagażem w nowych brzmieniach. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą; po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw, by w 2017 powrócić na scenę pod własnym imieniem i nazwiskiem z nagrodzoną Fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu”. Nominowana do Fryderyka 2020 „Odwilż” to pierwszy w historii wydawnictw artystki album w całości napisany przez nią w języku polskim przy współpracy z ekipą młodych zdolnych producentów. Królowa dygresji, przeplata tematykę społeczną z romantyczną, intymną szczerością, wpuszczając do swojego świata znakomitych gości takich jak Dawid Podsiadło czy Vito Bambino.  

 

ORGANIZATORZY

fl
CD_logo-1

GŁÓWNI PARTNERZY

Lodz_kreuje

Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi

MKiDN

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

NIMiT_logo

PATRONATY HONOROWE

pntitled-1
WL_logo
grzegUntitled-1
Logo-DB-PL_BW

PARTNERZY

Veolia_logo
manuUntitled-1
fundUntitled-1
Taube-Philantropies_logo
TN_logo
aUntitled-1
ochUntitled-1
TFG_logo
fab-Untitled-1
Luteranie_logo_poziom
TME_Polowka
F_W_1
Logo_ASP

PATRONATY MEDIALNE 

wpUntitled-1
kulUntitled-1
eteatr-nowe-logo-jpg
kalUntitled-1
lodz_kreatywnie_pakiet_logo-09

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2019 r. o grach hazardowych.

 

View