Arrow-black

Rusza sprzedaż biletów na koncert Muzyka Ksiąg Jakubowych

event

Wielobarwny i wielokulturowy muzyczny fresk, wyjątkowa ścieżka dźwiękowa czasów Jakuba Franka. Zainspirowana epickim dziełem Olgi Tokarczuk „Muzyka Ksiąg Jakubowych” sięga do historycznej i geograficznej przestrzeni, w której narodziła się i funkcjonowała intrygująca wyznaniowo i filozoficznie sekta frankistów. 15 lipca rusza sprzedaż biletów na wyjątkowy koncert realizowany w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Epicka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie to także wielka muzyczna uczta, co postara się udowodnić reżyser widowiska, Miron Zajfert. Monumentalna powieść Olgi Tokarczuk stanowi inspirację do wejrzenia w wiek XVIII i zmysłowego uchwycenia świata żydowskich mistyków, ale także rodzących się w feudalnym społeczeństwie Polski ruchów emancypacyjnych.

Spoiwem dla wywodzących się z różnych kultur i gatunków muzycznych elementów jest nowatorski język muzyki XXI wieku, nieoczywisty i oparty w znacznej mierze na otwartych improwizacjach przekaz oraz indywidualna wrażliwość i wyjątkowy kunszt zaproszonych do projektu artystów: światowej sławy kompozytorki i śpiewaczki Agaty Zubel; tria Bastarda, złożonego z doskonałych instrumentalistów reprezentujących świat muzyki improwizowanej, oraz Lutosławski Quartet, który z coraz większym powodzeniem podbija europejskie sale koncertowe. Skład uzupełniają: wirtuoz gry na lutni oud Mateusz Szemraj oraz nietuzinkowy perkusista i perkusjonalista Hubert Zemler.

W niezwykłą muzyczną podróż po Europie, w której przewodnikiem jest uhonorowana Nagrodą Nobla książka Olgi Tokarczuk, zapraszają twórcy widowiska: scenarzysta i reżyser Miron Zajfert, kompozytor i autor opracowania muzycznego Tomasz Pokrzywiński, oraz Marcin Tercjak, kurator wydarzeń muzycznych Festiwalu.

Gdy bardzo powoli ucicha noblowska wrzawa wokół Olgi Tokarczuk my zapraszamy do spojrzenia na jej dzieło z zupełnie innej perspektywy. Nic tak nie przenosi w czasie jak muzyka i zapachy, zanurzymy się więc w czasy Jakuba Franka słuchając tych samych dźwięków, przy których on budował swoją doktrynę – zaprasza reżyser.

Koncert „Muzyka Ksiąg Jakubowych” jest produkcją Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Odbędzie się 11 września o g. 20.00 w Parafii Ewangelicko - Augsburskiej św. Mateusza w Łodzi.

Sam festiwal to wydarzenie odwołujące się do korzeni wielokulturowej Łodzi. Jego ideą jest budowanie miejskiej tożsamości przy pomocy uniwersalnego języka sztuki wokół wartości takich jak różnorodność, akceptacja i zrozumienie. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem Przyszłość teraz! i odbędzie się 10-18 września 2021.

Producentem widowiska jest Festiwal Łódź Czterech Kultur.

Wykonawcy:
Agata Zubel
Trio Bastarda
Lutosławski Quartet
Mateusz Szemraj
Hubert Zemler

Kierownictwo muzyczne – Tomasz Pokrzywiński
Scenariusz, reżyseria – Miron Zajfert
Kurator – Marcin Tercjak
Reżyseria światła – Tomasz Filipiak
Produkcja – Kamila Golik, Nadia Krzywania

Bilety do kupienia: KLIKNIJ TUTAJ 

Ceny biletów: 

Nawa główna: 50 zł / 60 zł 
Nawa boczna: 40 zł / 50 zł
Balkon: 30 zł / 40 zł 

View