Arrow-black

WARSZTATY UWAŻNOŚCI

11-12 WRZEŚNIA GODZ. 10.00-14.00
15-16 WRZEŚNIA GODZ. 17.00 -21.00

CENTRUM DIALOGU IM. MARKA EDELMANA, WOJSKA POLSKIEGO 83

rezerwacja: warsztaty@4kultury.pl 

Praktyki uważności to psychologiczny proces celowego zwracania uwagi na doświadczenia, które pojawiają się w chwili obecnej bez oceniania ich i wartościowania. Rozwija się je poprzez różnorodne techniki medytacji i inne szkolenia. Uważność jest cenną praktyką tworzenia dystansu wobec własnych myśli i uczuć, co daje przestrzeń na krytyczny ogląd rzeczywistości oraz własnych procesów myślowych. Jest również pomocna w zarządzaniu schematami zachowań takimi jak kompulsywne kupowanie, przejadanie się czy nałogi.

Źródłem wielu problemów współczesnego świata jest fakt, że ludzie podejmują działania szkodliwe zarówno dla nich samych, jak i dla całej planety, niejako z rozpędu; bo tak robią inni; bo nie widzą, że można inaczej. Uważność pomaga wyłączyć tego autopilota, na którym codziennie działamy, i żyć bardziej świadomie, w zgodzie z tym, co dla nas ważne, a nie tylko wygodne czy przyjemne.

Podczas szkolenia uczestnicy będą badać różne praktyki uważności i eksperymentować w dostosowywaniu ich do własnego życia. Odbędą się dwa cykle warsztatów. Warsztaty kierowane są do grupy ok. 12 osób dorosłych – bez limitu wieku – i trwają dwa dni (4 godziny każdego dnia).

Prowadzący:
Julian Czurko – trener, coach, moderator dialogu i edukator. Szkoląc skupia się na dwóch obszarach. Pierwszy to umiejętności miękkie: komunikacja, współpraca, uważność, empatia i kreatywność. W drugim wykorzystuje nowe technologie w edukacji i rozwiązywaniu wyzwań współczesnego świata. Celem jest znalezienie idealnej równowagi i rozwój trwałych, integracyjnych i bezpiecznych społeczeństw.

View